مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 48 کامپیوتر: معماری پایگاه داده

چکیده
ما هم اکنون در شرایطی قرار داریم می توانیم تصویر مجزایی از بخش های مختلف سیستم پایگاه داده و ارتباطات میان آن ها مورد بررسی قرار دهیم. 
معماری سیستم پایگاه داده تا حد زیادی تحت تاثیر سیستم های کامپیوتری مشخصی می باشد که در آن ها سیستم پایگاه داده به اجرا در می آید. سیستم های پایگاه داده می تواند بصورت متمرکز یا کلاینت (ایستگاه پردازشگر)- سرور بوده که در ان یک دستگاه سرور فعالیت هایی را در ارتباط با تجهیزات کلاینت (ایستگاه پردازشگر) چندگانه به اجرا در می آورد. سیستم های پایگاه داده همچنین می تواند برای بهره برداری از معماری کامپیوتر موازی طراحی گردد. پایگاه های داده توزیع شده تجهیزات مجزای جغرافیایی چندگانه ای را مد نظر قرار می دهد. 
در فصل 17، ساختار کلی سیستم های کامپیوتری امروزی را مد نظر قرار می دهیم. فصل 18 به این بحث می پردازد که چگونه فعالیت های مختلف پایگاه داده، به ویژه پردازش جستجو، برای بهره برداری از پردازش های موازی بکار گرفته می شود. فصل 19 تعدادی از موضوعاتی را ارائه می کند که در پایگاه داده توزیع شده ایجاد شده، و توضیح می دهد که چگونه با هر مسئله سر و کار داشته باشیم. موضوعات شامل این موارد می باشد که چگونه می توان داده ها را ذخیره کرد، چگونه می توان اطمینانی از جزء به جزء تراکنش ها که در چند سایت به اجرا در می آید اطمینان حاصل کرد، چگونه می توان به اجرای کنترل همزمان پرداخت، و چگونه می توان دسترسی بالایی را در صورت نقایص فراهم کرد. فرایند جستجوی توزیع شده ودایرکتوری سیستم ها، در این فصل به بحث گذاشته می شود. 
امروزه اکثر کاربران سیستم های پایگاه داده در سایت سیستم پایگاه داده حضور نداشته، اما از طریق شبکه با آن در ارتباط می باشند. بنابراین می توانیم تمایزی را بین دستگاه های ایستگاه پردازشگر که کاربر پایگاه داده از راه دور با آن کار می کند و تجهیزات سرور که پایگاه داده بر روی آن به اجرا در می آید، قائل شویم. 
قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 

آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو