مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 54 کامپیوتر: تعیین هویت مخاطب مستقل از متن کارآمد از طریق مدل ترکیبی ساختاری گاوس و شبکه های عصبی

چکیده
 ما سیستم مرکبی را در ارتباط با مدل ترکیبی گاوس (SGMM) و شبکه های عصبی برای دستیابی به راندمان محاسباتی و صحت بالا در ارتباط با تعیین هویت مخاطب ارائه می دهیم. یک مدل ساختاری پیشینه (SBM) در ابتدا از طریق طبقه بندی زنجیره ای تمام اجزای ترکیبی گاوس در ارتباط با این مدل ایجاد می گردد. به این ترتیب ، یک فضای صوتی به مناطق مختلف در سطوح مختلف بخش بندی می گردد. در ارتباط با هر یک از این اهداف ، مدل SGMM از طریق فرایندهای چند سطحی MAP از طریق SBM ایجاد می گردد. در هنگام تست ، تنها شاخه هایی از اجزای ترکیبی گاوس در ارتباط با این ویژگی ها مورد محاسبه قرار می گیرند تا هزینه های محاسباتی را به طور قابل توجهی کمتر کنند. علاوه بر این موارد مورد محاسبه شده در لایه های مدل درختی مختلف ، برای تصمیم گیری نهایی با شبکه های عصبی ترکیب می گردند. پیکره بندی های متفاوتی در ارتباط با این بررسی ها بر روی اطلاعات حاصل از گفتگوهای تلفنی مورد استفاده در ارزیابی NIST انجام می گیرد. نتایج حاصل از این بررسی ها نشان می دهد که کاهش محاسباتی با استفاده از فاکتور 17 از طریق 5 درصد کاهش نسبی در نرخ اشتباهات در مقایسه با خطوط اصلی مد نظر قرار می گیرد.  روش SGMM-SBM مزایایی را در ارتباط با آمیزش GMM نشان می دهد ، که شامل ، سرعت بالاتر و عملکردهای بهتر می باشد.

عبارات کلیدی ،  طبقه بندی گاوس ، شبکه عصبی ، تعیین هویت مخاطب ، مدل ترکیبی گاوس.

مقدمه :
تحقیقات بر روی تشخیص مخاطب که شامل تعیین هویت و تطبیق موارد می باشد به عنوان یک مورد فعال برای چندین دهه به شمار آورده می شود. هدف این می باشد تا دستگاهایی را داشته باشیم که یک فرد خاص را تعیین هویت کرده یا فرد را از طریق صدای او تشخیص دهیم. بنابر روش های زیست سنجی ، تشخیص صدای افراد می تواند در بسیاری از موارد همانند ، شبکه های امنیتی ، تراکنش های تلفنی و دسترسی به بخش ها کاربرد داشته باشد. مخاطب ها به دو گروه تقسیم می شوند.مخاطب های هدفمند و مخاطب های غیرهدفمند. تعیین هویت و تایید آن براساس کاربرد های متنی و غیر متنی افراد با توجه به جملات و کلماتی که بیان می کنند می باشد. هدف اصلی این مقاله بر مبنای تعیین هویت افراد به صورت مستقل می باشد.

قیمت ترجمه فارسی: 15000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 

آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو