مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 24 دندانپزشکی: تاثیر فیلتر Sharpen و فیلتر Inversion بر روی شناسایی  پوسیدگی های پروگزیمال

در هیچ یک از مطالعات پیشین، تاثیر درجات مختلف از فیلتر Sharpen بر روی شناسایی  پوسیدگی های پروگزیمال بررسی نشده است. علاوه بر این، در این مطالعه تاثیر فیلتر Inversion نیز بر روی شناسایی  پوسیدگی های پروگزیمال بررسی می شود. 
روش کار: این مطالعه تجربی (آزمایشگاهی) بر روی 50 نمونه دندانی (پرمولر و مولر) که از میان دندانهای کشیده شده انجام گرفت. به این صورت که در معاینات بصری تقریبا نیمی از دندان های انتخابی از نظر پوسیدگی دارای ظاهری سالم و تقریبا نیمی دیگر دارای ضایعات پوسیدگی(10) با میزان گسترش متغیر در سطوح پروگزیمال بودند.(11-15) شرایط ورود دندان ها به مطالعه : 1. عدم وجود آنومالی دندانی(16)  2. عدم وجود حفرۀ پوسیدگی(11-13و16و17) 3. عدم وجود ترمیم(11و16و18) 4. عدم وجود نشانه هایی از شکستگی تاج(16) 
جمع آوری و آماده سازی نمونه ها:
پس از انتخاب دندان ها از نرمال سالین برای شست و شوی دندان ها استفاده شد،(19) ریشه دندان ها با موم قرمز پوشیده شدند، علت این امر ایجاد ساختاری مشابه فضای پریودنتال لیگامنت و نیز تسهیل در خارج کردن دندان ها از بلوک ها در انتهای تحقیق بود.(16) سپس هر 3 دندان در یک بلوک از جنس گچ (4و15و17)  براساس موقعیت آناتومیک نرمال، به طوری که در سطوح پروگزیمال بیشترین تماس را با دندان مجاور داشتند مانت شدند(4و12و13و20) و هریک از بلوک ها و دندان ها شماره گذاری شدند.

قیمت ترجمه فارسی: 8000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 
آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو