مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 25 اقتصاد: شفاف سازی برای نظارت: مکانیسم ها و تاثیر سیاست شفاف سازی بر مبنای آموزش و افشاگری

کلیدواژه: شفاف سازی، افشاگری، قانونی بودن، پاسخگویی، اثربخشی

چکیده
زمانی که شفاف سازی به عنوان ابزاری برای نظارت پیرامون ما در سطح جهانی مورد استفاده قرار می گیرد- یعنی ترغیب افراد مورد نظر و آموزش  برای کاهش عملکردهای غیرمفید در پیرامون ما، می تواند از طریق افشاسازی یا آموزش بکارگرفته شود. سیاست شفاف سازی منجر به بهبود اطلاعاتی می گردد که عموم مردم در ارتباط با عملکرد افراد فعال موردنظر داشته در حالی که سیاست های آموزش محور به بهبود اطلاعاتی می پردازد که افراد فعال در مورد عملکردشان، دارند که این اطلاعات در مورد نتایج، پیشنهادات و هنجارهای اجتماعی می باشد. نیروهای اجتماعی و سیاسی مختلف این شرایط را ایجاد می کنند که چه نوع از سیاست های شفاف سازی مورد قبول می باشد. سیاست شفاف سازی بر مبنای افشاگری و آموزش تحت شرایط مختلف موثر بوده و از طریق مکانیسم های متفاوت فعالیت می کنند. که هر دو مورد اغلب موارد از طریق مکانیسم هایی فعالیت می کنند که به بازتاب ابزارهای منطقی حاصل از نتایج پرداخته و همچنین می توانند فعالیتی را از طریق مکانیسم هایی انجام دهند که به بازتاب منطق اصولی فرایند ارتباطی از طریق بالا بردن شرایط قانونی بر طبق به استانداردهای محیطی جهانی و مسئولیت های اجتماعی که افراد فعال در ارتباط با عملکردشان دارند، می پردازد. درک تفاوت در مکانیسم هایی که توسط آن سیاست های بر مبنای افشاسازی و آموزش فعالیت دارند نشان می دهد که متخصصان و محققان می بایست از پیش بینی هایی برای درک این موضوع استفاده کنند که چرا و چه زمانی چنین سیاست هایی کار می کنند. 
1. پاسخگویی و حقانیت چه نقشی در توانایی شفافغ سازی برای بهبود نظارت محیطی در سطح جهانی دارد؟ این بخش خاص تمرکزش را بر روی بهبود پاسخگویی و حقانیت مقررات نظارتی سیستم های مخلف قرار می دهد. من پرسش هایی را مد نظر قرار می دهم که به عنوان بخشی از این چالش مهم می باشد: چگونه و چه زمانی سیاست هایی وجود دارند که تکیه ای بر روی شفاف سازی و کارایی اطلاعات در ایجاد فعالیت های پرمنفعت محیطی داشته، و چگونه حقانیت و پاسخ گویی سهمی در این اثربخشی دارند؟ نظارت محیطی نه تنها بستگی به سیاست های شفاف سازی دارند که عملکردهای زیان اور محیطی بعضی از افراد فعال خاص برای افراد دیگر افشا می شود، بلکه بستگی به سیاست های آموزش محوری دارد که کسانی که در این عملکردهای زیان اور محیطی به کار گماشته می شوند، برای آن ها اطلاعاتی برای تغییر انگیزه شان برای ادامه فعالیت ها وجود دارد. هر دو این سیاست ها از طریق جریاناتی که انگیزه های مادی و علاقه و همچنین فرایند هایی که پاسخگویی و حقانیت را تغییر می دهند، اثربخش می باشند. 

قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو