مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 32 اقتصاد: مدل هوشمند کسب و کار: مدل سازی راهبردی

اطلاعات کسب و کار (BI) شامل محدوده ای از تکنولوژی هایی می باشد که هدف آن کمک به سازمان های بزرگتر در تعیین حالت و کیفیت فعالیتهایشان می باشد. فعالیت های BI در زمینه سازمان کسب و کار و اهدافش ، استراتژی ها و تاکتیک ها، همچنین زمینه های گسترده تر (خارجی) شامل مقررات، رقبا،مشتریان، بازارها، غیره ، معنادار می باشد. این زمینه کسب و کار (داخلی و خارجی) به تعریف کارایی مراحل کسب و کار، و نظارت موارد دیگر پرداخته تا این اطمینان حاصل شود که اهداف کسب و کار تامین شده و مقررات و خط و مش ها مطابق آن می باشند. مدل اطلاعات کسب و کار (BIM) مجموعه ای از ساختارها را برای مدل دهی و تجزیه و تحلیل زمینه کسب و کارشامل اهداف، موقعیت ها، مراحل، مجریان، تاثیرها، شاخص های عملکردی کلیدی و موارد بیشتر ایجاد می کند. آن به حمایت مدل دهی و تجزیه و تحلیل سازمان کسب و کار در سطح استراتژیکی و تاکتیکی می پردازد. طرح های BIM برای فعالیت های نظارتی، شامل تجزیه و تحلیل، ارزیابی و حسابرسی مورد استفاده قرار می گیرد. این گزارش بعضی از نوآوری های اصلی BIM، شامل مفاهیم اولیه، مکانیسم های سازمانی، نمونه های آنالیز، همچنین مروری از بررسی موردی را نشان می دهد.

1 مقدمه
اطلاعات کسب و کار (BI) شامل مجموعه ای از فناوری ها برای استفاده از اطلاعات در سازمان ها می باشد تا انطباقی با اهداف استراتژیکی و تاکتیکی، همچنین مقررات و قوانین ایجاد کند. به عنوان یک رشته تحقیق، آن شامل مدیریت دانش و اطلاعات، مدل دهی مراحل و سیاست ها، کیفیت اطلاعات، امنیت و محرمانه بود اطلاعات، بررسی و یکپارچه سازی اطلاعات، تبادل اطلاعات، مدیریت هماهنگ، بازیابی اطلاعات، پردازش اطلاعات، تجزیه و تحلیل، و حمایت از تصمیم می باشد.
این منافع در فناور یها و خدمات که نظارت سازمانی را بهبود می بخشند، باعث رشد قابل توجهی در بازار BI و صنایعی که با آن کار می کنند می شود. تا به حال، بیشتر سازمان های رقابت کننده سرمایه گذاری قابل توجهی را در BI انجام داده اند که بیشتر آن در ارتباط با فناوری بر مبنای محصولات و ابزارهای نرم افزاری می باشد. به هر حال همان طور که توسط Gartner [35] نشان داده شده است، یکی از مشکلات مهم فناوری BI این می باشد که اطلاعاتی که توسط سیستم BI تولید می شود و تصمیمات وارد شده دیگر به ندرت در ارتباط با نتایج و تصمیمات کسب و کار می باشد. علاوه بر این، افراد کاسب- چه به عنوان مجری، مدیر، مشاور یا تحلیل گر- با هم توافق کلی دارند که آنچه که به دنبالش هستند ابزارهایی نمی باشد که مجموعه ای از آمارهای بلااستفاده مبهم را ایجاد کند. در عوض، آن ها علاقمند می باشند تا اطلاعات مربوط به کسب و کارشان را در اصطلاحات خودشان تجزیه و تحلیل کنند. این خلاء بین دنیای کسب و کار و اطلاعات امروزه به عنوان بزرگترین موانع برای انطباق فناوری BI و بزرگترین عامل در هزینه به کارگیری فناوری BI می باشد.

قیمت ترجمه فارسی: 15000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو