مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 34 اقتصاد: مسائل اصلی در بودجه بندی

شصت سال پیش، وی. او. کی، چالشی را برای اقتصاددانان برای حل مسئله اصلی بودجه بندی، در مواجهه با منابع محدود مطرح کرد" که بر مبنای آن می بایست مقدار x دلار به فعالیت A به جای فعالیت B اختصاص داده شود. او همچنان مطرح کرده است که راه حل های مرتبط با این مسئله از طریق کاربرد نظریه اقتصادی اصل می گردد. به هر حال او هشدار داد که، نظریه بودجه بندی هالی گریل- که به عنوان نظریه غالب تخصیص منابع می باشد که عملا می تواند بکار گرفته شود- بر مبنای توهماتی اثبات می شود زیرا مسئله تطبیق نیازهای رقابتی بین منافع و اهداف سیاسی مختلف، ضرورتا به عنوان یک مسئله سیاسی می باشد. در صورتی که این خطوط درخواستی شکست بخورد، کی، اظهار می کند که این راه حل ها می بایست از طریق درک بهتری از ترتیبات سازمانی حاصل شود که از طریق ان تصمیم گیری برای اختصاص منابع انجام می گیرد، که مستلزم تجزیه و تحلیل جامع و دقیق فرایند بودجه می باشد. 
در شصت سال گذشته، تلاش هایی برای حل مسئله بودجه بندی اصلی از هر دو نقطه شروع انجام گرفته است. این موارد مستلزم تدوین دقیق پرسش های کلیدی می باشد. در ابتدا، توجهات بر روی کاربرد علم اقتصاد در طراحی روش متمرکز شده که می تواند کمکی به سیاست گذاران برای تعریف مبنا- یعنی اصول و معیارهای کمک کننده- برای تصمیمات تخصیص باشد ( فصل 2) در نتیجه، تلاش هایی به منظور رسیدن به درک بهتر در رفتار بودجه بندی و پویایی سازمان انجام می گیرد، که مشخص می کند، تصمیمات برای تخصیص منابع می بایست گرفته شود ( فصل 3). 
همچنبن، چارچوب تحلیلی برای تجزیه و تحلیل مسئله اصلی بودجه بندی گسترده می باشد. به دنبال نظریات ماسگریو (1959)، هم اکنون این مسئله مشخص شده است که راه حل ها برای تخصیص منابع نمی تواند از نقش های دیگر سیستم مدیریت هزینه عمومی، برای مثال، دنباله گیری ثبات و بازدهی اقتصاد کلان در استفاده از بودجه عمومی، مجزا باشد. از دهه 1970، مسئله ثبات اقتصاد کلان در تحقیقات فراگیر بوده و در بیشترین قسمت ها، تخصیص منابع، به عنوان مسئله ثانویه می باشد. همچنین، دیگر فرض بر این نمی باشد که تصمیمات مربوط به تخصیص بودجه به صور اتوماتیک تبدیل به نتایج بودجه می شود. اختصاص منابع در بخش عمومی توسط هر دو معیار و فرایند تصمیم گیری و روند اجرای بودجه مشخص می گردد. ضرورتا، این فرایند باعث گسترش حوزه سازمانی مسئله بودجه بندی اصلی می گردد. در حالی که تمرکز منحصرا بر روی نهادهای اصلی- قانونگذار، وزارت مالی و نهادهای هزینه- اکنون مشخص می باشد که ادارات درون نهادهای هینه کننده، در ارتباط با واحد ارائه خدمات در سطح مربوطه؛ همچنین دارای نقش هایی برای ایفا کردن می باشند. 

قیمت ترجمه فارسی: 15000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو