مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 37 اقتصاد: مالیات بر مصرف در کشورهای در حال توسعه- مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در کشور بنگلادش

چکیده
کشور بنگلادش، مشترکا با بسیاری از کشورهای در حال توسعه، با مشکلاتی در افزایش درآمدهای مالیاتی کافی برای سرمایه گذاری در توسعه اجتماعی و اقتصادی روبرو می باشد. برای مد نظر قرار دادن این مسئله و برای بهبود رشد و بازدهی، برنامه اصلاح مالیاتی مهمی در سال 1991 آغاز شد که تمرکزش را بر روی معرفی مالیات بر ارزش افزوده (VAT) برای جایگزینی گسترده ای از مالیات بر مصرف قرار داده است.
این مقاله به بازبینی ساختار پایه سیستم VAT (مالیات بر ارزش افزوده ) در بنگلادش در مقایسه با کشورهای در حال توسعه دیگر پرداخته و تلاشی را به منظور شناسایی و دادن پیشنهاداتی در حوزه های عملی، جایی که توجه و بهبود عملکرد برای بالا بردن مشارکت VAT در توسعه اقتصادی بنگلادش مورد نیاز می باشد، انجام می دهد. 
اطلاعات مربوطه نشان می دهد که  عملکرد VAT ( مالیات بر ارزش افزوده) در سال های اول کاملا رضایت بخش بوده- اما متعاقبا وصول مالیات بر ارزش افزوده در سطح خاصی راکد شده است. در نتیجه مالیات بر ارزش افزوده قادر به برآوردن اهدافی که معرفی شده است، نمی باشد. دلایلی که در ورای این عملکرد می باشد، بسیار زیاد هستند، برای نمونه: تعداد نسبتا کمی ار افراد که مالیات بر ارزش افزوده را می پردازند، عدم آگاهی کلی، و سیستم نظاری ضعیف و غیره. همچنان محدوده هایی برای بهبود وصول درآمد از مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد: که شامل افزایش تعداد مالیات دهندگان ارزش افزوده؛ اصلاح اداره امور مالیات بر ارزش افزوده؛ ایجاد آگاهی گسترده در میان مردم؛ بازبینی فهرست اقلام معاف از مالیات بر ارزش افزوده و بالا بردن بازدهی سیستم نظارتی.

کلیدواژه: مالیات بر ارزش افزوده، مالیات مستقیم، مالیات غیرمستقیم

قیمت ترجمه فارسی: 15000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو