مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 49 اقتصاد: اهرم مالی، رشد شرکت و توان مالی شرکت های لیست شده کشور سریلانکا

چکیده
این بررسی تلاش می کند تا به توسعه دانش در زمینه اهرم مالی (FL)، رشد شرکت (FG) و توان مالی (FL) در شرکت های فهرست شده سریلانکا بپردازد. اکثر محققان به بررسی اهرم مالی (FL) و ویژگی های مربوط به آن در بازارهای مالی توسعه یافته و توظهور پرداخته اند. فعالیت های مقدماتی بسیاری از محققان نشان می دهد که اهرم مالی (FL) به عنوان تاثیر گذارترین فاکتورها در تعیین رشد شرکت (FG) می باشد. رویکرد معمول در بررسی های ساختار سرمایه عملی (CS) به بررسی ارتباط بین اهرم مالی (FL) مربوطه و ارزش شرکت و قیمت های سهام می پردازد. در این مطالعه به بررسی مسائل مربوط به شرایط سریلانکا می پردازیم. مسئله اصلی این بررسی مد نظر قرار دادن این مطلب می باشد که آیا اهرم مالی بطور مثبت و منفی تاثیری بر روی علائم رشد شرکت دارد یا خیر. اندازه نمونه این برسی 30% از 13 بخش می باشد. داده ها مورد نیاز از گزارش سالانه منتشر شده، دستورالعمل شرکت های فهرست شده در CSE و گزارش سالانه بانک مرکزی سریلانکا از سال 2000 تا 2009 گرداوری شد. متغیرهای محاسبه شده اهرم مالی بر مبنای یافته های بومن و رشد شرکت ها ایجاد شد تا به اثبات توان مالی مورد بررسی بپردازد. مدل های رگرسیون چندمتغیره ای بکار گرفته شد. نتایج کلی بررسی نشان می دهد که اهرم مالی در شرایط سریلانکا به جای ارتباط متفی دارای رابطه مثبتی بین توان مالی و متغیرهای دیگر رشد می باشد که بطور غیرمستقیمی علائم منفی نیز در مورد رشد آینده شرکت وجود دارد. بنابریان توضیح داده می شود که بررسی اهرم مالی بدون بررسی دقیق تمام جنبه های اهرم مالی ناقص می باشد. 

کلیدواژه. اهرم مالی، توان مالی، رشد شرکت، ساختار سرمایه، آشفتگی مالی

1. مقدمه
سرمایه به عنوان منبع مهمی در فرایند تصمیم گیری مالی شرکت به همراه منابع دیگر می باشد. سرمایه می تواند اساسا بر مبنای سرمایه مالکیت و غیرمالکیت در جنبه های مالی شرکت تقسیم شود. این دو معمولا نشان دهنده دارایی شرکا و بدهی های بلند مدت می باشد. ترکیب دارایی شرکا و بدهی های بلند مدت به نام اهرم مالی شناخته می شود. این یک فرایند پویا بوده و تحت شرایط مختلف مانند هزینه سرمایه، بازار سرمایه، درک مدیر، استراتژی های سازمانی، اندازه شرکت، رشد و غیره متفاوت می باشد. در این شرایط، ساختار سرمایه به عنوان یکی از رشته های جذاب امور مالی و مدیریت مالی می باشد. تلاش های گذشته برای طرح نظریه اهرم مالی و ساختار سرمایه با ارائه مقاله ای توسط (17) آغاز شد. هزینه منابع مختلف سرمایه که شرکت ساختار سرمایه و مزایا را انتخاب می می کند در ارتباط با بدهی و فروش سرمایه می باشد. 

قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو