تبلیغات
مقالات انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
 
 
 
مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 7 کشاورزی: ترویج

مقدمه
چند تن از پرورش دهندگان و تولید کنندگان ذرت خوشه ای پیوندی در زمینه پرورش این گونه پیشنهاداتی را درخواست نمودند. قبل از رسیدن و پرداختن به هیبریدهای پیشنهاد شده، من نتایج محصول آزمایشی برنامه ریزی شده دانشگاه تگزاس از سال 1997 را مرور و بررسی میکردم.
این اطلاعات در زمین های خشک و دیم دشت های تگزاس توسط  Lamesa ، Lubbock ، Halfway و Dumas و در زمین های آبی این دشت ها توسط Lubbock ، Halfway ، Dumas ، Hereford و Perryton جمع آوری و ارائه شده است.

انتخاب هیبریدی با ویژگی های برجسته
این چنین اطلاعات حاصله از نتایج آزمایشات برنامه ریزی شده چندین ساله بسیار مهم و با اهمیت هستند زیرا نمونه ایست از پایداری و ثبات محصول یک هیبرید در مقاطع زمانی و مکان های مختلف. هنگامی که این اطلاعات در دسترس است، گزینش و انتخاب، کار بسیار آسانی است. عوامل متعدد زیادی – نه فقط بازده و دادن محصول – از جمله  دقت و میزان رسیدگی به آن نیز می تواند مهم و قابل اهمیت باشد.
10 الی 15 سال پیش بنده پیشنهاداتی جهت انتخاب پرورش دهنگان ارائه دادم که در برابر آفت شته سبز مقاوم بود. این آفت دارای قدرت تغییر ماهیت به اشکال دیگر است، به هر حال خیلی از هیبریدهای ذرت خوشه ای در برابر این هم نوعان جدید آفت (گونه های تغییر یافته شته سبز) از خود مقاومت نشان نمی دادند. یعنی حتی قادر به پایداری و مقاومت جزئی هم در برابر گونه های تغییر یافته نیست. در هجوم های سنگین و شدید شته های سبز هم حتی احتمال خسارت به هیبریدهای مقاوم نیز وجود دارد. اما از انواع گونه های هیبریدی مقاوم در برابر شته سبز، هیبریدهای E ، I و K را می توان راحتتر کنترل نموده و با یکدیگر مقایسه و بررسی نمود.

قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 
آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )