تبلیغات
مقالات انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
 
 
 
مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 7 مکانیک: نظریه عملکرد و روش های تنظیم کاربراتور

چکیده
کاربراتور سری ادلبروک با استفاده از عمل کننده ادلبروک ،عمل کننده RPM و بسته های توان توکر 2 تنظیم می گردد. ارزیابی کاربراتور  با استفاده از موتور توان سنج ، شاسی غلتان ، و مجموعه ای از تجهیزات کاربردی انجام می گیرد. اگرچه در اکثر بخش های کاربردی شما نیاز به تنظیم مجدد کاربراتور ندارید ، ولی شما می بایست تنظیمات کارخانه ای را به گونه ای انجام دهید تا بر طبق شرایط و توان موتور شما باشد.
دستورالعمل های زیر شامل دو بخش می باشد ؛ نظریه عملکرد و روش تنظیم. با بررسی بخش 1 یعنی، نظریه عملکرد ، شما آماده خواهید شد تا تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید. بخش 2، یعنی روش های تنظیم ، باعث می شود که شما مرحله به مرحله پیش رفته تا در نهایت به تنظیم دلخواه خود برسید. به منظور ساده کردن این تنظیمات ، نموداری در ارتباط با مدل کاربراتور، نشان داده شده است.
بخش 1 : عملکرد کاربراتور
بخش های اصلی موتور
جرقه شمع موتور چهار زمانه باعث احتراق ترکیبی از هوا و سوخت می گردد.میزان هوا توسط عملکرد محرک های دریچه سوخت کنترل می گردد.سوخت با هوایی که از کاربراتور می آید ترکیب می گردد. نسبت هوا به سوخت را به این نام (A/F) می شناسند. این نسبت بر اساس میزان آن می باشد برای نمونه اگرز 12 پوند از هوا با 1 پوند از سوخت ترکیب گردد، A/F برابر با 12:1 و یا به صورت دیگر ،A/F = 12.  می باشد.
با وجود تنوع زیاد در طرح های موتور ، تقریبا تمام (جرقه های چهار زمانه) موتورها دارای نسبت مشابهی از A/F می باشند. برای موتورهایی که گرم افتاده اند A/F برابر است با :
نسبت A/F مشخصات
 5 محدودیت احتراق : احتراق ضعیف/نامنظم است
6-9 نسبتا زیاد : دود سیاه و نیروی کم
10-11 خیلی زیاد : بعضی از موتورهایی که بیش از اندازه شارژ می گردند در این محدوده  با توجه به توان کامل به عنوان یک ابزار کنترل احتراق آنی فعالیت می کنند.
12-13 زیاد : بهترین توان A/F : WOT های مافوق شارژ.
14-15 در نسبت 14.6 A/F دادای یک نسب ایده آل بدون سوخت مازاد یا اکسیژن بعد از احتراق می باشد. نسبت A/F مناسب برای دریچه سوخت دارای شتاب متوسطی می باشد.
16-17 نوسان : بهترین نسبت A/F می باشد. برای تحریک دریچه سوخت مد نظر می باشد ( کمتر از حد مشخص شده در صورت استفاده از EGR)
18-19 نوسان زیاد : محدودیت نوسان
20-25 محدودیت احتراق نوسان : تنوع در موتور و سیستم.
حتی اگر موتور بین نسبت A/F 5 و 25 روشن گردد ، نسبت معمول موتور غیر شارژ شده در یک محدوده نسبتا ضعیفی می باشد.نسبت A/F برای WOT در حدود 12.5 و برای دریچه سوخت 14.0-15.5 می باشد.میزان متوسط آن در حدود 13.5-14.0 معمولا برای توان در سطح متوسط مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت ترجمه فارسی: 12000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 

آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( سه شنبه 4 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )