مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 15 پزشکی: ارزیابی تجربی در مورد مبانی جدید مکانیسم کنترل سطح دسترسی به سیستم های ثبت سلامت الکترونیک 

چکیده
با وجود این حقیقت که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی همانند بخش سلامت گوگل و بخش بهداشت شرکت مایکروسافت سازگار با قانون پاسخگویی و انتقال بیمه بهداشت ایالات متحده (HIPAA) می باشد، حریم خصوصی بیماران همچنان در خطر می باشد. نیاز به وجود استراتژی برای تامین امنیت حریم خصوصی بیمار زمانی که به تبادل سوابق بهداشتی بین نهادهای مختلف در اینترنت می پردازیم، می باشد. چندین طرح سری و مکانیسم های کنترل دستیابی پیشنهاد شده است تا به حمایت شفاف سازی سوابق بهداشتی بیمار از نهادهای غیرمجاز بپردازد. به هر حال با اجرای این روش ها، صاحبان داد ها قادر به کنترل و حمایت از افشای خصوصیات حساس فرد در مورد سوابق بهداشتی شان نمی باشند. این موارد نیاز برای تطبیق یک مکانیسم ایمن برای محافظت از اطلاعات فردی در برای افشای غیرمجاز آن، افزایش می دهد. ما مبانی جدید- یعنی مکانیسم کنترل دستیابی که بر مبنای زیرشاخه هایی می باشد مطرح می کنیم، که این امکان را به صاحبان داده می دهد تا کنترل بیشتری در مورد دسترسی به این داده ها در سطح مبنا داشته باشند. ما همچنین مکانیسم جدیدی را برای کاهش تعداد داده های کلیدی که در دست هر کاربر در سیستم می باشد، مطرح می کنیم. بنابراین، تعداد موارد کلیدی که توسط صاحبان داده نگهداری می شود نیز کاهش می یابد. نتایج تجربی نشان می دهد که طرح های ما اطمینانی را در مورد دسترس پذیری سیستم ایجاد کرده که در دنیای واقعی نیز کاربردی می باشد.

کلیدواژه: امنیت پایگاه داده، کنترل دستیابی سطح مبنا، مخفی سازی پایگاه داده

1. مقدمه
اطلاعات بهداشتی امروزی، که بیشتر بر روی مقالات می آیند، پراکنده و گسسته می گردند. سیستم EHR به عنوان مفهوم تعریف شده ای از جمع اوری نظامند اطلاعات سلامت الکترونیک در مورد افراد بوده که می تواند از طریق اینترنت در میان بخش های مراقبت های بهداشتی مختلف همانند بیمارستان ها، کلینیک ها، و داروخانه ها و غیره به اشتراک گذاشته شود. سیستم های EHR خدمات آنلاینی را فراهم می کنند به صورتی که سوابق سلامت بیماران ایجاد شده، مورد استفاده قرار می گیرد، مبادله، ذخیره و بازیابی می گردد. سه مفهوم اصلی در ارتباط با سناریو EHR وجود دارد: صاحبان داده- یعنی بیماری که سوابق سلامت او برای کاربرد خارجی کنترل شده در دسترس می باشد؛ کاربر- فرد یا سازمانی که درخواستی از سیستم EHR برای داده می کند؛ و سرور- موسسه ای که داده های ارسال شده از طرف صاحب داده را دریافت   آن را برای توزیع بین کاربران در دسترس قرار می دهد.

قیمت ترجمه فارسی: 12000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو