مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 19 پزشکی: مسائل جدید مربوط به اصول اخلاقی در ارتباط حفاظت در برابر تشعشعات در تشخیص رادیولوژی

چکیده 
مبانی مربوط به اصول اخلاقی در ارتباط بسیاری از فعالیت های پزشکی به عنوان چالشی برای دو دهه گذشته بوده است. رادیولوژی دارای پیشرفت زیادی در طی چنین دورانی بوده است. بسیاری از این فعالیت ها و تجهیزات که هم اکنون رایج می باشند ، در نسل های گذشته وجود نداشته اند. از این رو مبانی اخلاقی بنیادین در ارتباط با چنین فعالیت هایی دارای سطح مشابهی از پیشرفت نبوده است.این احتمالا به عنوان اشتباهات سهوی بوده و می تواند احتمالا از این نظر حائز اهمیت باشد که نوآوری هایی در دوره مربوط به تغییر نگرش اجتماعی روی داده است. حوزه های مورد توجه برای مثال عبارتند موضوعاتی در حول و حوش توجیه، رضایت/ مجوز رسمی، تشعشعات سهوی  بر روی رویان/جنین در طی دوران بارداری و مردسالاری/ خودمختاری فرد در ساختار فعالیت، می باشد. این مقاله پیش زمینه ای را در ارتباط با کارگروهی در ارتباط با این موضوع در اواخر سال 2006 نشان داده و خلاصه ای از یافته های آن ها را ارائه می دهد. 

اصول اخلاقی چه ارتباطی با رادیولوژی دارد؟ این سوالی بود که همکاران و پزشکان معالج در دانشکده های پزشکی ، زمانی که من در مورد علاقه ام در زمینه اصول اخلاقی پزشکی و برنامه ام برای تبدیل شدن به یک رادیولوژیست سخن می گفتم ، از من می پرسیدند. به عنوان یک متخصص امراض داخلی آن ها می گفتند که ، شما می توانید در ارتباط با موضوعات اصول اخلاقی رادیولوژی در ارتباط باشید. به عنوان یک رادیولوژِست من بیشتر روز خود را مستقیما در تعامل با بیمار نبوده ، اما در ورای هر یک از این تصاویر چه به صورت دیجیتالی و چه به صورت فیلمی، یک بیمار قرار دارد و هیچ متخصصی بدون توجه به تخصص نمی تواند اصول مربوط به اخلاق پزشکی را در فعالیت های روزمره نادیده بگیرد.
رادیولوژیست ها به عنوان مشاور پزشکان نامیده می شوند، این به عنوان لقب نامناسبی می باشد زیرا ما دارای چنین وظایفی می باشیم که نه تنها به پزشکان در تماس می باشیم ، بلکه با بیماران نیز برخورد داریم. به عنوان یک خواننده پرونده های پزشکی ، ما مشاوره و همچنین تفاسیری را در این زمینه می دهیم.اما این خدمات برای رساندن کسب مزایا به بیمار می باشد.آگاه کردن پزشکان از نتایج غیرقابل پیش بینی و مهم به عنوان ابزاری برای این اهداف می باشد.- که به عنوان بهترین درمان برای بیمار می باشد.

قیمت ترجمه فارسی: 5000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو