مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 22 پزشکی: دستکاری ژنتیکی سیگنالینگ (پیغام رسانی) انسولین، اقدام به انسولین و ترشح انسولین در موشها
نگاهی به هموستاز گلوکز و بیماریزایی دیابت نوع 2

دیابت شیرین غیر وابسته به انسولیت (NIDDM) یک بیماری پیچیده ناهمگن چند ژنی می باشد که بعمدتا با مقاومت به انسولین و اختلال سلولهای بتای پانکراس شناخته می شود. در سالهای اخیر، به منظور بررسی نتاج پاتولوژیکی گزینه های تعریف شده در یک تک ژن یا در مجموعه ای از ژنهای دیابت زا، مدلهای مهندسی ژنتیک موش فراوانی ایجاد شده اند. این مدلها ابزار نوینی ارائه می دهند که نگرشهای ارزشمندی درباره بیماریزایی   NIDDM بوجود می آورد. در این پژوهش به بررسی برخی از موشهای ترانس ژنیک می پردازیم که در آن بیان عوامل کلیدی سیگنالینگ انسولین، اقدام به انسولین یا ترشح انسولین دستکاری شده اند. این مطالعات علاوه بر کمک به دانش ما درباره نقشهای خاص ژنهای فردی در کنترل هموستاز گلوکز ، به مسائل مهمی در NIDDM می پردازد که مدتهاست بی پاسخ و جدل آمیز باقی مانده اند.

مقدمه 
انسولین یک هورمون پپتیدی است که توسط سلولهای بتای پانکراس ترشح می شود و با تنظیم متابولیسم کربوهیدرات، لیپید و پروتئین  در کنترل بیماری زایی گلوکز نقش حیاتی دارد. همچنین گیرنده انسولینی (IR) بطور گسترده در سراسر بدن توزیع می شود و 3 بافت عمده هدف برای فعالیتهای متابولیسمی شامل ماهیچه، کبد و چربی می باشد. IR به خانواده گیرنده های غشا با فعالیت تیروزین کیناس متعلق می باشد که مکانیزمهای سیگنالینگ انسولین در حال حاضر با جزئیات بسیاری درک می شوند. گیرنده فعال ،پروتئین های متصل داخل سلولی از جمله بسترهای گیرنده انسولین (IRSs)، همسانی Src و پروتوین کلاژن مانند (Shc) یا بایندر 1متصل به Grb2 (Gab-1) که متعاقبا سلولهای داخل سلولس موثر را به کار می گیرد را فسفاته می کند. این کار در عوض، به فعالسازی مسیرهای سیگنالینگ از جمله فسفاتیدیلینوزیتول 3-کیناز (PI 3-kinase) یا مسیرهای پروتئین کیناز فعال شده با میتوژن (MAP kinase) منجر می شود که به اثرات زیستی فراوانی در سلولهای هدف می انجامد (شکل 1).

قیمت ترجمه فارسی: 8000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو