مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 23 پزشکی: تکنولوژی ژن درمانی کاربردی برای اختلالات متابولیسم گلوکوز : نوید ها ، دستاورد ها و چشم اندازها 

تکنولوژی انتقال ژن کل قلمروی بررسی های کلینیکی را در بر گرفته است که در جمع ، به آن به عنوان " ژن درمانی " اشاره می شود . امکان پذیر بودن دستاورد های ژن درمانی برای جلوگیری و درمان اختلالات هموستار گلوکوز ، با تاکید خاص بر دیابت قندی ، در این مرور ارزیابی شده اند . در حالیکه مقدار قابل توجهی از تلاش ها منجر به حاملهای تحویل ژن بر اساس DNA ویروس سیمپلکس آدنو ویروس ، ریترو ویروس و تبخال  تعداد کاربرد های کلینیکی موفق خیلی چشمگیر نبوده اند . علی رغم تعداد موفقیت ها در مدل های حیوانی و INVITRO  ، آزمایش های ایمنی اولیه در انسان ها هنوز انجام نشده است . اوضاع کنونی این علم که در اینجا ذکر گردید بر لزوم تلفیق تکنولوژی انتقال ژن با ژن درمانی تاکید دارد . انتقال EXVIVO  ترکیبات ژنی در یک سری انواع سلول ها احتمالا از لحاظ درمانی امکان پذیر تر از انتقال حاملی INVIVO  مستقیم اثبات خواهند شد . تلاش های کنونی با هدف ارزیابی آینده ژن درمانی برای دیابت بایستی حد اقل اهمیت حرکت روش های موفق به آزمایشات ایمنی انسان ها را به حساب آورند .

معرفی 
ملیتوس دیابت به یک اختلال چند نوعی همئوستاز گلوکوز تعریف شده به وسیله از دست دادن انسولین و یا عدم حساسیت بافت های پیرامونی به اثرات انسولین ، اشاره دارد .
به طور کلی این اختلال در دو مقوله قرار می گیرد : نوع 1 و نوع دو ( 4 – 1 ) . از دست دادن انسولین به علت خرابی دفاع خودکار سلول های β ملیتوس دیابت نوع ɪ را تعریف می کند . حساسیت گلوکزی ناقص و یا تولید انسولین به وسیله سلول های β پانکراسی در حضور یا غیاب حساسیت ضعیف به اثرات انسولین در پیرامون ، دیابت نوع 2 را تعریف می کند .که معمولا در بزرگسالان شناسایی می شود . معمولا چاقی یک عامل ریسک قابل توجه برای دیابت های نوع 2 هستند ( 7 – 5  ) . امروزه درمان های سابق برای دیابت نوع 1 ، جایگزینی انسولین می باشد . عامل های داروشناس عمل کننده در سطح سلول β برای بهبود حساسیت گلوکوز و تولید انسولین به همراه داروهایی که می توانند بافت های پیرامونی را نسبت به اثرات انسولین حساس کنند ، جبهه مقدم تلاش های با هدف احیاء کنترل خوب گلوکوز در دیابت نوع 2 را تشکیل می دهد . بعلاوه چندین پپتید فعال زیستی نیز کشف شده اند که دارای اثرات بالقوه بر روی تولید انسولین هستند و در حال حاضر در مراحل مختلفی از توسعه کلینیکی هستند ( 10 -  8 ) . به هر حال قرار دادن انسولین و عامل های مختلف داروشناسی نمی تواند " درمان " در نظر گرفته شود . 

قیمت ترجمه فارسی: 15000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو