مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 24 پزشکی: پروتئومیکس: از تک مولکول تا مسیرهای بیولوژیکی

چکیده
رویکرد  مرسوم کاهشگرایی در تحقیق قلبی-عروقی به بررسی عوامل فردی یا مسیرهای سیگنالی خطی می پردازد اما برهم کنشهای پیچیده تر در سیستمهای بیولوژیکی را اغماض می کند. ماظهور تکنولوژیهای پروفایل کردن مولکولها که بر یک خصیصه کلی همه مکملها تمرکز دارند، بررسی ارتباط درونی مسیرها را طی مراحل پاتوفیزیولوژیکی مرتبط ممکن می سازد اما مسائلی درباره آنالیز آماری و یکپارچگی داده ها بوجود آورده است. پروتئینهایی که از طریق بیان مختلف شناخته می شوند و نیز آنهایی که در شبکه های برهم کنش پروتئین-پروتئین از طریق آزمایشها و تکنیکهای مدلسازی محاسبه ای شناخته می شوند را می توان به عنوان نقطه شروعی برای آنالیز عملکردی به کار برد. در ترکیب با سایر تکنولوژیهای "آمیک" از جمله ترنسکریپتومی ها و متابولومی ها، پروتئومی ها به بررسی جنبه های مختلف بیماری می پردازند و ستونهای مختلف مشاهده شده، یکپارچگی داده ها را در شبکه های ویژه بیماری را تسهیل می کنند. در نهایت، رویکرد سیستمهای بیولوژیکی  می تاند دانش بشر را درباره فرایندهای بیماری قلبی-عروقی در یک مسیر بیولوژیکی به جای سطح تک مولکولی افزایش داده و مداخلات بهبود بیماریها را تسریع می بخشد. 

واژگان کلیدی : پروتئین، متابولیتها، اسپکترومتری جرمی،بیولوژی سیستم ها،  بیوانفورماتیک

1-مقدمه
 پروتئومیکس به آنالیز مقیاس بالای پروتئینها بویژه ساختار و کارکرد آنها می پردازند. واژه پروتئومیکس برای انجام مقایسه با ژنومیکس یا مطالعه ژنوم ایجاد شد. اگرچه ژنوم فقط برنامه کار از پروتئینهاست اما پروتئینها کارکرد سلولی دارند. از همه مهمتر، ترنسکریپتوم بطور خطی به پروتئوم بستگی ندارد و بسیاری از بیماریهای بشر ناشی از تغییرات در پروتئوم می باشد. در بخش اول مطالعه، به ارائه خلاصه کوتاهی از تکنیکهای پروتئومیکس بررسی شده در مطالعات قبلی می پردازیم. آگاهی از مزیتها و محدودیتهای تکنیکهای پروتئوم مختلف برای کاربرد موفقیت آمیز آنها ضروری می باشد. نگاهی اجمالی به رویکردهای سیستم بیولوژیکی و مثالهایی ارائه می شود. روشهای محاسباتی برای دست و پنجه نرم کردن با چالشهای داده های پروتئومیکس های در انجام بیولوژی سیستم ها حائز اهمیت می باشند.

قیمت ترجمه فارسی: 12000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو