مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 31 پزشکی: قسمت 1 : اپیدمیولوژی، پاتوژنسیس و معاینه بالینی

(Dermatitis herpetiformis (DH نوعی بیماری اتوایمون است که با حساسیت گلوتن ارتباط دارد و همچنین  یک ارتباط واضح و روشن با بیماری سلیاک دارد. هر دو وضعیت تحت کلاس 1 gA موجود در پوست تعدیل می شوند. پیشرفت بیماری DH اساسا زمینۀ ژنتیکی دارد . اما عوامل محیطی نیز اهمیت خود را دارند. در افراد جوان معمولاً پوست کنی ایجاد می شود؛ به گونه ایی که خارش های شدید منجر به تخریب و از بین رفتن ضایعات اولیه می گردد. ما با توجه به تجربه ایی که از DH داریم و همین طور با توجه به مطالعات و بررسی های جامع موجود، بر آن شدیم تا یک بررسی بروز و تازه ، پیرامون اپیدمیولوژی DH، پاتوفیزیولوژی و معاینه بالینی ارائه دهیم.

کلید واژه ها : بیماری بولوس اتوایمون، بلیستر، بیماری سلیاک، Dermatitis herpetiformis ؛ گلیادین؛ آنتروپاتی حساس به گلوتن، آنتی ژن لوکوسیت انسانی DQ2؛ آنتی ژن لوکوسیت انسانی DQ8؛ ترانس گلوتامیناز.

(Dermatitis herpetiformis (DH برای اولین بار در سال 1884 توسط Louis Duhring تشریح  و بیان شد. پیشرفت های اخیر در درک پاتوژنسیس این بیماری ، کار درمان را بهبود بخشیده است . ارتباط DH با حساسیت گلوتن باعث پذیرش رژیم بدون گلوتن به عنوان مؤلفه کلیدی امر درمان شده است. DH به عنوان یک بیماری اتوایمون مطرح است . مطالعات برجسته قویا این یافته را تأئید می کنند و بر دپوزیسیون (رسوب) گرانولی ایمونوگلوبولین در پوست اشاره دارند . اساس ایمونولوژیک DH به یک رابطه آشکار با بیماری سلیاک (CD) اشاره دارد. هر دو وضعیت توسط کلاس ایمونوگلوبولین A (1 gA) اتوآنتی بادی ها تعدیل می شوند.
بافت ترانس گلوتامیناز (tTG)، اتوآنتی ژن اصلی مورد هدف در CD به شمار می رود و ترانس گلوتامیناز اپیدرمی (eTG) اتوآنتی ژنی است که نزدیک ترین ارتباط را با DH دارد. 1 gA anti - eTG حساس ترین مارکر سرولوژیک برای DH محسوب می شود. جزئیات بیشتر در مورد اساس ایمونولوژیک و پاتوژنسیس DH هنوز کامل نیست. در قسمت اول این مجموعه دوقسمتی به اپیدمیولوژی، پاتوفیزیولوژی و معرفی DH پرداخته خواهد شد.

قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو