مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 31.2 پزشکی: قسمت 2 : تشخیص، مدیریت، پیش شناخت

شناسائی آنی و فوری ویژگی های Dermatitis herpetiformis (DH) حائز اهمیت است اما تضمین یک پیش شناخت قطعی مستلزم کار بیشتری است. پیشرفت های اخیر در درک اساس ایمونولوژیک DH منجر به پیشرفت و قابلیت کاربرد گسترده تر آزمایش سرولوژیک می شود. آزمایش سرولوژیک به سرعت بخش مهمی از پیش شناخت و مدیریت DH را به خود اختصاص داد. در این قسمت از این مجموعه دو قسمتی به شرح پیش شناخت، درمان و پیگیری بیماران HD خواهیم پرداخت و برپیشرفت های اخیر در این زمینه متمرکز خواهیم شد.

کلید واژه ها : بیماری تاولی اتوایمون؛ بیماری سلیاک؛ داپسون؛ Dermatitis herpetiformis؛ آزمایش ایمونوسوربنت متصل به آنزیم؛ گلیادین؛ رژیم بدون گلوتن؛ اینتروپاتی حساس به گلوتن، آنتی ژن لکوسیت انسانی DQ2؛ آنتی ژن لوکوسیت DQ8؛ ایمونوفلورسانس؛ ایمونوگلوبولین A؛ سولفاپیریدین.

پیش شناخت
نکات کلیدی :
• آزمایش فیزیکی و هیستوپاتولوژی روتین غالباً دال بر Dermatitis herpetiformis می باشد. در حالی که، یافته های ایمونوفلورسانس مستقیم روی پوست پیش از ضایعه(prelesioanl)، پاتوژنومیک هستند.
• آزمایش سرولوژیک در پیش شناخت بیماری بسیار کمک کننده است و در جهت کنترل تبعیت (adherence) رژیمی مورد استفاده قرار می گیرد.
• آزمایش ژنتیک آنتی ژن های لوکوسیت انسانی DQ2 و DQ8 در غیرمحتمل شمردن Dermatitis herpetiformis مؤثر است.

پیش شناخت Dermatitis herpetiformis (DH) منوط به مجموعه یافته های حاصل از آزمایش فیزیکی، هیستوپاتولوژی روتین، مطالعات ایمونوفلورسانس و آزمایشات سرولوژیک می باشد (شکل 1). آزمایش فیزیکی خود به تنهائی گویای بیماری خواهد بود؛ با این حال، با توجه به ظهور مورفولوژیکی DH، معمولاً آزمایشات بیشتری نیاز است. نمونه های بیوپسی جهت هیستوپاتولوژی روتین باید حاوی یک وزیکول سالم و دست نخورده باشند. ویژگی های هیستوپاتولوژیک کلاسیک DH که با استفاده از میکروسکوپی نوری مشاهده شد شامل یک کلفت(cleft) ساب اپیدرمی به همراه نوتروفیل ها و چند ائوزینوفیل در نوک پاپیلای درمال می باشد (شکل 2، A). این یافته ها غالباً با یک نفوذ التهابی ترکیبی Prevascular توأم هستند (شکل 2، A). 





قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 










آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو