مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 36 پزشکی: نقش افسردگی عمده، در عملکردهای عصبی بیماران با اختلال استرس پس از سانحه

زمینه: اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و اختلال افسردگی عمده (MDD)   اغلب اوقات همزمان با هم و بعد از تجارب آسیب زا بروز می کند و در بهم ریختگی های عصبی نیز  ، در فاکتور حافظه کلامی و عملکرد اجرایی نقش مشترک دارند .  به هر صورت ،  تلاش مختصری در ارزیابی منظم نقش تشخیص MDD همراه، در مطالعات عصب شناختی در مورد افرادی با عارضه PTSD، صورت گرفته است.
هدف: هدف این تحقیق ، بررسی کاستی های عصب شناختی در بیماران PTSD همراه با و یا بدون MDD می باشد. ما فرض را بر این گذاشتیم که بیماران PTSD با MDD همراه (PTSD+MDD) به طور مشخص، کارایی  پایین تری در حافظه کلامی و عملکردهای اجرایی نسبت به بیماران PTSD بدون MDD همراه (PTSD-MDD)  از خود نشان می دهند.
روش: بیماران شرکت کننده در این تحقیق شامل 140 نفر بیمار سر پایی میباشد  که یک نشانه از اختلال PTSD را بعد از  بروز یک سانحه ساده  آسیب زا داشته اند  و در گروه کنترل، در انواع مختلف درمان شرکت کرده اند. 
داده های پایه عصب روان  شناسی (اعصاب و روان )،  بیماران با PTSD+MDD (n=84) و بیمارانی با PTSD-MDD (n=56) را با هم مقایسه کرده است.
نتایج: بیماران PTSD+MDD دارای کاستی های حافظه کلامی شدیدتر ، در یادگیری و بازیابی کلمات ، نسبت به بیماران با عارضه  PTSD هستند. هیچ تفاوتی میان دو گروه در یادآوری یک پاراگراف منسجم، تشخیص و تغییر میزان توجه و تداخل های  شناختی وجود ندارد .
نتیجه گیری: نتایج این تحقیق نشان میدهد که ، بروز   MDDهمرا ه ،  با مشخصه های  عصبی با آسیب دیدگی بیشتر ، ارتباط دارد  البته در این بین  تفاوت هایی در مورد فاکتور حافظه کلامی و نه  در مورد  فاکتور عملکردهای اجرایی وجوددارد . از نقطه نظر بالینی، آگاهی نسبت به عملکردهای مشخص حافظه کلامی در افرادی با PTSD و MDD همراه محدودتر میابشد و می تواند با نتایج درمانی ضایعه روحی ، که عمدتا بردرمان  روانی متمرکز است، مرتبط باشد.

کلمات کلیدی: عصب شناختی، شناختی،PTSD- اختلال افسردگی عمده- همراهی

اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و اختلالات افسردگی عمده (MDD)، پیامدهای مشترک بعد از تجربه یک سانحه آسیب زا ، به حساب میایند و دارای هم پوشانی قابل توجه در نشانه شناسی میباشند . بهم ریختگی های  خواب ، علاقه به انجام فعالیت های روزانه را کاهش می دهد و تمرکز حواس آسیب دیده ، نشانه های اشتراکی این دو اختلال  در DSM-IV  میباشد. .بنابراین جای تعجب نیست که بگوییم گستره این اختلالات بسیار زیاد است تقریبا 50 % از بیماران PTSD دارای علایم بیماری MDD نیز هستند. بعضی از محققان 
نشانه هایی را تشخیص داده اند که مثل افسردگی همراه، ساختارهای PTSD را منعکس می کند، در حالیکه دیگر محققان سعی  در جداسازی نشانه های اصلی بیماری PTSD از دیگر نشانه های بی قراری داشته اند. مطالعات عصب شناسی به طور مداوم  ، بهم ریختگی در تمرکز حواس و توجه مستمر را ،  در جمعیت های مختلف با عارضه PTSD به اثبات رسانده اند، درست مثل کاستی های ثابت درحافظه کلامی و عملکردهای اجرایی. افسردگی عمده در خود دارای ارتباطاتی با کاستی های عصبی است که اغلب اوقات در انعطاف پذیری ذهنی، کنترل و پردازش های  سخت ،  خود را نشان می دهد. این بهم ریختگی های عصبی را می توان به روشی اندازه گرفت که در آن مشکلاتی که بیماران  در طول روز با آن روبه رو هستند ،  را با دقت  تخمین می زند ،  مثل یادآوری لیست خرید، خلاصه سازی کلماتی که از رادیو شنیده اند، مهار اطلاعات نامربوط زمانیکه درحال انجام یک کار مشخص هستند، و نهایتاً انجام چند کار بطور همزمان .


قیمت ترجمه فارسی: 8000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو