مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 42 پزشکی: ویژگی های بافتی برمبنای شناسایی سرطان سینه: یک بررسی

چکیده:
سرطان سینه مهمترین علت مرگ زنان است. تشخیص زود رس، نقش مهمی در بهبود و پیشگیری سرطان  سینه دارد. ماموگرافی برای اثبات وجود سرطان سینه و شناسایی اندازه و موقعیت سلول های توموری به کار می رود. بررسی های بافتی به روش یا مدلی که تغییرات فضایی در تصاویر را به وسیله اطلاعات دقیق شناسایی می کند، برمی گردد. در این مقاله ما روش های مختلف بررسی بافتی را برای شناسایی توده و  ذرات بسیار ریز آهکی  در ماموگرافی تعیین و هم چنین ویژگی های بافتی را شناسایی کردیم.

مقدمه:
سرطان نوعی بیماری است که باعث تغییر در  ویژگی های سلول های بدن و رشد غیرعادی آن ها می شود. بسیاری از انواع سلول های سرطانی در نهایت تبدیل به توده ای به نام تومور می شوند. سرطان سینه در مقایسه با سایر سرطان ها،یکی از مهمترین علل مرگ زنان می باشد. ماموگرافی یکی از روش های تصویربرداری در شناسایی زود هنگام سرطان سینه از طریق شناسایی توده های مشخص و ذرات ریز آهکی می باشد. ذرات ریز آهکی از مهمترین نشانه های سرطان سینه به شمار می رود. شناسایی سلول های سرطانی در ماموگرافی، نقش حیاتی در کاهش سرعت مرگ و میر ناشی از سرطان سینه دارد. ماموگرافی یک روش دوز پایین اشعه ایکس است که مصورسازی ساختار داخلی سینه را مشخص می کند. ماموگرافی دیجیتالی در شکل یک نشان داده شده است. 
یک روش برای شناسایی الگوی بیماری در سرطان سینه، بررسی بافتی به وسیله ماموگرافی  می باشد. بافت ها مهمترین بخش برای تصویربرداری می باشد. طبقه بندی بافت ها از چندین دهه پیش یکی از موضوعات موردتوجه بوده و تکنیک های زیادی برای آن معرفی شده است. طبقه بندی بافت یکی از چهار مشکل در زمینه بررسی بافتی است. سه مسئله دیگر، قطعه بندی بافت، سنتز بافت و بهبود شکل آن است. یک توصیف گر ایده آل باید ویژگی های اصلی بافت را دریافت کند و نسبت به تغییرات ایجاد شده ثابت باشد.

قیمت ترجمه فارسی: 8000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو