مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 43 پزشکی: بازارایی اپی ژنتیکی کروماتین: بررسی تمایز درمان تومورسلول های بنیادی مزانشیمی و سارکوماها

چکیده:
تومورهای سرطانی, تومورهای بدخیم مزانشیمی مشتق از بافت های رابط هستند(مانند چربی, استخوان و غضروف).
کنترل مناسب حفاظت از سلول های بنیادی علیه تمایز یافته به توسعه ی بافت رابط نرمال اجازه می دهد. نظریه های فعلی اظهار میکنند که از دست دادن این کنترل بواسطه ی جمع اوری آسیب ژنی در MSCS)   (mesenchymal stam cellsدرسطوح مختلف در فرایند تمایز به توسعه ی تومورهای سرطانی شامل تومورهای سرطانی تمایز نیافته درجه ی1  می پردازد[1].
شروع تمایز سلول های بنیادی اکثرا مربوط به تغییر حالت ژن است که بستگی به بازآرایی کروماتین دارد [2و3].عوامل بازآرایی اپی ژنتیک کروماتین برای القای سلول سرطان تمایز یافته نشان داده شده است و اینک برای درمان سرطان استفاده بالینی شده است . این مقاله به اهمیت بازآرایی اپی ژنتیک کروماتین در زمینه سلولهای بنیادی مزانشیمی توده سرطانی ژنتیکی تومور و تمایز درمانی متمرکز خواهد بود. 
کنترل اپی ژنتیک رونویسی :
در هر دو جریان توسعه اولیه و حفاظت بافت جوان , مکانیسم های اپی ژنتیک یک نقش محوری را در ارتقای مکانی و زمانی از مسیر های مناسب رونویسی ایفا می کند. بازارایی های اپی ژنتیک ارثی و تغیرات برگشت پذیر از کروماتین هستند که دسترسی به DNA  راتنظیم می کنند. کروماتین از DNA  , پروتیین های هیستونی  و پروتیین های غیر هیستونی  تشکیل شده است. 146 جفت باز از DNA در اطراف هر اکتامر های هیستون (دونسخه از هر کدام ازH2A - H2B - H3 &  H4 ) وساختار نوکلئوزوم , واحداساسی کروماتین پیچیده شده است.
تغییرات بعدی هیستون مانند استیله کردن ، متیلاسیون ، فسفریلاسیون ، سیترولاسیون ADP-ریبوزیلاسیون و یوبی کوئیتیلاسیون حالت ژن را توسط اجازه دادن به DNA برای متراکم شدن هتروکروماتین یا باز شدن یوکروماتین ها تنظیم می کند.

قیمت ترجمه فارسی: 15000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو