مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 48 پزشکی: بیماری هانتینگتون

بیماری هانتینگتون (HD) شایع ترین بیماری دژنراتیو سیستم عصبی  است که توسط حرکات کنترل نشده حرکتی بیش از حد و نقص در عملکردهای شناختی و عاطفی مشخص می شود. جهش مستعد به بیماری هانتینگتون موجب توسیع پروتئینهای پلی گلوتامین در پروتئین هانتینگتین می شود  که در این صورت عملکردهای سمی بیشتری به پروتئین هانتینگتین سوق می یابند که در این صورت بیماری دژنراتیو عصبی نشأت خواهد گرفت. توسیع پروتئینهای پلی گلوتامین  موجب تجمع و انباشتگی پروتئین هانتینگتین و همچنین موجب ایجاد عملکردهایی به صورت کاهش پروتئین کژتابیده یا تسهیل پروتئین های کژتابیده و یا کاهش سرعت پیشرفت بیماری در پروتئین های هانتینگتین می گردد. در این پژوهش، بیماری هانتینگتون مورد بحث و استدلال واقع شده است و شواهد حاکی از آنند که این بیماری یک بیماری کنفورماسیونی محسوب می شود.  

بیماری هانتینگتون: یک پیشینه ی اجمالی 
 در سال 1872 جورج هانتینگتون، یک پزشک جوان از  ایالت کانتیکات ، یکی از اولین تعاریف ارائه شده برای اختلال را با نام خودش به چاپ رساند (هانتینگتون 1872). انتشار اثرات هانتینگتون در تمام زندگی حرفه ای او تحت نظر پدرش که یک پزشک بود انجام شد. اختلال عصبی اساسا به عامل ژنتیکی باز می گردد  و با فعالیت های حرکتی مفرط  و نقص هایی در نوروفیزیولوژیک مشخص می شود. تعاریف اولیه ارائه شده برای اختلال نورولوژیکی غالبا تحت عنوان بیماری هانتینگتون شناخته شده است (هارپر 2002؛ لوند 1860). اما هنوز هم بسیاری تعریف ارائه شده برای بیماری هانتینگتون توسط جورج هانتینگتون را جامع ترین تعریف شناخته اند. بیماری هانتینگتون بیش از یک قرن قبل از جهش ژنتیکی اولیه شناخته شده است (بیتس، 2005). کنسرسیومی از محققان تلاش های بلند پروازانه ای برای کشف ژن فرآهم آورده اند. 

قیمت ترجمه فارسی: 15000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو