مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 51 پزشکی: ویتیلیگو( برگرفته از Journal AAV)
ویتیلیگو:بررسی جامع
قسمت1. مقدمه، اپیدمیولوژی، کیفیت زندگی،تشخیص، تشخیص افتراقی، روابط(associations)، هیستوپاتولوژی، اتیولوژی و اضافی (work-up)

ویتیلیگو یک اختلال پیگمنتی اکتسابی با اتیولوژی ناشناخته است که پیشرفت ماکول های سفید مربوط به فقدان انتخابی ملانوسیت ها از ویژگی های بالینی آن به شمار می آید. شیوع این بیماری در آمریکا و اروپا حدود 1% است اما گسترۀ آن در دنیا از کمتر از 1/0% تا بیش از 8% میباشد.
زن ها غالبا بیشتر از مردان تمایل دارند که نگرانی خود دربارۀ موضوعاتی که به زیبایی آنها مربوط میشود، را ابراز کنند. این بیماری در نیمی از بیماران تا قبل از 20 سالگی پیشرفت خود را آغاز می کند. شروع آن در سن بالا نیز رخ می دهد اما یك پدیدۀ غیرعادی است و درصورت مواجه با آن باید نگران بیماری های مرتبط مانند کم کاری غدۀ تیروئید، روماتیسم، آرتروز، دیابت قندی، و طاسی آلوپسیا(ناحیه ایی) شد. ویتیلیگوی ژنرالیزه شایع ترین حضور بالینی است که غالبا نواحی صورت و آکرال را در بر می گیرد. دورۀ این بیماری غیرقابل پیش بینی است و واکنش درمانی به آن متفاوت است. دپیگمنتاسیون سرچشمۀ استرس فیزیولوژیکی شدید میباشد که کیفیت زندگی را کم می کند و خطر بیماری روانپزشکی را افزایش می دهد. در قسمت اول این سری دو قسمتی با توجه تحقیقات گذشته و حاضر، به توضیح حضور بالینی clinical presentation))، یافته های هیستوپاتولوژی و فرضیه های گوناگون دربارۀ پاتوژنسیس ویتیلیگو خواهیم پرداخت (( J Am Acad Dermatol 2011;65:473-91.

کلیدواژها: اتوایمون، دپیگمنتاسیون، دپیگمنته، هیپوپیگمنتاسیون، هیپوپیگمنته، لوکودرما، ماکول، ملانوست، ملانوسوم، ویتیلیگو.

نکات کلیدی
- ویتیلیگو یک اختلال پیگمنتاسیونی است که به صورت ماکول ها و پچ های سفید ظاهر میشود.
- ویتیلیگو در هر سنی می تواند رخ دهد و هر دوجنسیت را تحت تأثیر خود قرار دهد.
- ویتیلیگو معمولا بدون نشانه است.

قیمت ترجمه فارسی: 15000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو