مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 8 پزشکی: DNA و ژنوم

چکیده
اندازه ژنوم ها ، اگر با ژنوم های دیگر ترکیب گردد ، یا از طریق یک ویروس به جمع آوری DNA و یا مکانیسم های دیگر انتقالی  بپردازند ، ممکن است به سرعت تغییر کند. دسترسی به DNA  جدید به معنی دسترسی به ژن جدید می باشد اما ژنوم ها دارای محدودیت اندازه می باشند. چرا ؟ چرخه های رونوشت ژن ها برای ژنوم های بزرگتر هزینه ای را در بر دارد و بنابراین ژنوم ها می بایست تعادلی را برای کپی کردن DNA مازاد به منظور داشتن ژن هایی که دارای مزایای گزینشی تحت شرایط خاص می باشند ایجاد کنند. برعکس از دست دادن DNA و ژن ها می تواند مفید باشد البته اگر سلول های مربوطه با گزینه های جدید تر تکمیل گردند. اگر ژن ها دیگر مفید نباشند ، DNA ها ار بین رفته و ژنوم های کارآمدتر مزایای گزینشی بهتری را خواهند داشت. از آنچه که ما تا به حال بیان کرده ایم  اندازه ژنوم ها برای گروهی از گونه ها در یک اندازه نسبتا محدودی قرار می گیرند. برای نمونه بخش های K وo بدن فرد دارای DNA جدیدی می باشند اما باکتری های مربوط به روده در محدوده 4 و 5 MB دارای ژنوم هایی می باشند. زمانی که آن ها DNA جدیدی را بدست آوردند  سلول ها به بخش ژنوم خود با اندازه بهینه شده و  ژن ها شمارش شده بر می گردند.
شما ممکن است این موضوع را در ذهن داشته باشید که 200 توالی ژنوم کافی بوده و نیاز به مرتب سازی بیشتر نمی باشد اما در تعداد ژنوم های نسبی توانی نیز وجود دارد. تصور کنید که تمام عمر خود را در یک غار زندگی کرده اید و روزی که بیرون آمدید یک پرنده امربکای شمالی آبی رنگ و یک زاغ آبی رنگ را دیده اید ، بر این اساس شما ممکن است تصور کنید که تمام پرندگان آبی رنگ هستند. در روزهای بعد شما یک سهره قرمز رنگ و یک قناری زردرنگی را می بینید و شما ممکن است به این نتیجه گیری برسید که تمام پرندگان از همان ابتدای وجودشان دارای رنگ های خاصی می باشند. استفاده از نمونه های کمتر ممکن است شما را منتهی به نتیجه گیری اشتباهی بکند. زمانی که شما مرغ مگس خوار ، شترمرغ و پنگوئن را مشاهده می کنید این موارد باعث تعجب شما می شود. زمانی که ما در ارتباط با تنوع پرندگان مطالعات بیشتری را انجام می دهیم ، چیزهای بیشتری نیز در ارتباط با آن ها یاد می گیریم. و زمانی که ما نمونه های بیشتری در دست داریم ، چیزهای بیشتری نیز در ارتباط با ژنوم ها یاد می گیریم. به هر حال منابع محدود بوده و بنابراین می بایست به طور آگاهانه ای انتخاب کنیم که چه ژنومی را می خواهیم انتخاب کنیم تا بتوانیم توانایی های خود را در ارتباط با فرا گرفن آن ها افزایش دهیم.

قیمت ترجمه فارسی: 8000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو